Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Pushime këto?

Nga Media 0

Zgjohu herët. Vish rrobat e banjës. Vish shapkat me gisht. Merr ujë. Merr ushqim. Merr topin. Merr letrat. Merr karrigen. Merr çadrën. I ngarkuar si gomar shko në rërë. Zbraz ngarkesën. Fshij djersët. Hap një gropë në rërë. Fshij djersët. Ngul çadrën. Hap çadrën. Fshij djersët. Futu në det. Dridhu. Noto. Dil. Fshihu. Luaj me top. Fshij djersët. Shtrihu në rërë. Digju. Lyhu me krem. Djersit. Lahu në det. Digju përsëri. Lahu në det. Fshihu. Mbyll çadrën. Shkul çadrën. Merr karrigen. Djersit. Merr çantën. I ngarkuar si gomar kthehu në dhomë. Djersit. Bëj dush. Shtrihu. Kruhu. Shaj. Çohu. Vrit mushkonjat. Djersit. Shtrihu… Ju i quani këto P U S H I M E ?! Pushimi është ndryshe mor vëllezër e motrani! Pushimi është: shko në zyrë në orën 9.00, pusho deri në 17.30, kthehu në shtëpi. Kondicionerin e paguan firma!/Living

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej