Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Punime në rrjet, OSHEE: Ja zonat në Tiranë që do kenë nesër kufizime të energjisë elektrike

Nga Klodiana 0

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike, (OSHEE) ka njoftuar abonentët në Tiranë se për shkak të punimeve në nënstacionin Tec Kombinat, nesër do të ketë kufizime të energjisë në disa zona të kryeqytetit. OSHEE bën me dije se kufizimet do të jenë nga ora 10:00 deri në 13:00.

Njoftimi i OSHEE:
Për shkak të punimeve që do të kryhen nesër 19 korrik, në nst Tec Kombinat, për eliminimin e defektit në Celësin 6 kV të këtij nstacioni, do të stakohet energjia e fiderit 18 nst Tec Kombinat.
Punimet do të kryhen gjatë intervalit kohor 10:00-13:00.

Pa energji do të mbesin këto zona: Kombinat (pjesërisht), Rruga e Qelqit, Parafabrikatet, Fabrika e Duhanit.

 

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej