Ka than' i moçmi: 

"Dokrra thirren kah Shqypnija, dija, kanga e historija".

                                                                                       -Gjergj Fishta

Pukë, Tahiri ndan pako ushqimesh për familjet e izoluara

Nga Ejona 0

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka inspektuar nga afër ndarjen e pakove ushqimore për familjet e bllokuara në Pukë

Ministri tha se deri tani janë ndarë 42 ton ushqime por kjo nuk është mjaftueshëm e se puna do të vijojë për tu ardhur në ndihmë banorëve në nevojë.

Tahiri: “Në këto katër ditë kemi shpërndarë gati 42 ton ndihma ushqimore për familjet në nevojë. Nuk është aq sa duhet, mbase nuk mjafton. Por kjo është një qeveri që nuk i ka kthyer kurrizin njerëzve dhe nuk i le ata të përballen vetë me vështirësitë e tyre.”

Puka është një nga zonat më të prekura nga reshjet e dendura të dëborës dhe për pasojë disa fshatra janë bllokuar prej më shumë se 1 javë.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej