Ka than' i moçmi: 

 "“Dy duar për kokën, koka për atdheun"

                                                                                        -Hasan Prishtina

Publikohen dy fotografi të reja të Sami Frashërit

Nga Rexhina Biba 0

Historiani Shasivar Kabashi, studiues i Kohës së Re (periudhës së dytë shekulli XIX) në Universitetin e Stambollit ka sjellur këto ditë dy foto të Sami Frashërit.

Në to Samiu megjithëse paksa i shtyrë në moshë shihet pranë librave dhe tavolinës së tij.s111-1 s222-2

/telegrafi.com/

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej