Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Publikimet në Facebook mund të përdoren si dëshmi, zbulohet se kush kërcënoi kryeministrin Zaev

Nga Media 0

Fotot dhe postimet që bëhen në rrjetet sociale mund të përdoren në gjitha procedurat gjyqësore në Maqedoni.

Kërcënimet drejtuar kryeministrit Zaev sipas MPB nga muaji i kaluar cilësohen si vepër penale, të cilat Sektori për krim kompjuterik pranë MPB ka përgatitur edhe raport deri tek Prokuroria publike.

MPB po punon me mbi 30 raste ku përmes rrjeteve sociale funksionarët publikë janë kërcënuar me jetë.

Ka passer edhe raste të keqpërdorimit të të dhënave ndërsa mbi gjashtë raste janë drejtuar tek kryeministri Zaev, shkruajnë mediat maqedonase.

“Nga MPB theksojnë se tashmë është zbuluar personi që ka kërcënuar kryeministrin Zaev dhe ka cënuar jetën e tij përmes facebook edhe atë në koordinim me bashkëpunimin policor si dhe interpolin në Zvicër”.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej