Ka than' i moçmi: 

"Dokrra thirren kah Shqypnija, dija, kanga e historija".

                                                                                       -Gjergj Fishta

PSG dhuron 40 mln euro për klubin fatkeq Chapecoense

Nga Klodiana 0

Skuadra e PSG është skuadra e parë evropiane që i ka ardhur në ndihmë skuadrës së Chapecoense. PSG është gati të jap shumën e 40 milion euro si ndihmë për ta mbajtur të gjallë klubin që ka përjetuar njërën ndër tragjeditë më të mëdha të futbollit.

Më parë të gjithë klubet e Seris A në Brazil kishin rënë dakort që të huazonin nga një ose dy lojtarë tek ekipi fatkeq, në mënyrë që t’i mbijetonte rënies nga kategoria. Duket se e gjithë bota është solidarizuar me ngjarjen dhe klubit po i vijnë ndihma nga katër anët e botës.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej