Ka than' i moçmi: 

“Shqiptarët nuk ndahen në të krishterë e në muhamedanë, po ndahen në dy anë: Ana e kombëtarëve, në të cilën ka shqiptarë nga të gjitha besimet, dhe ana e zuzarëve”.

                                    -Faik Konica

PS dhe PD, ndëshkojnë deputetin e Çështjes Çame

Nga Klodiana 0

Deputeti i Partisë për Drejtësi Integrim dhe Unitet, Aqif Rakipi u ndëshkua nga votat e Partisë Socialiste dhe Partisë  Demokratike në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, për një vepër, të cilën as nuk e mbante mend ta kishte kryer, jo më të ishte një vepër që binte ndesh me ligjin e Dekriminalizimit, ligj që ai vetë e ka votuar në Legjislaturën e shkuar.

Gjithsesi, kjo ishte hakmarrja e klasës politike shqiptare për një deputet që mbronte Çështjen Kombëtare, për një deputet i cili ka qëndruar përballë qeverisë për sa i përket marrëveshjes që kjo e fundit ka bërë me palën greke.

Megjithatë rruga ligjore mbetet për t’u ndjekur, vendimi i sotëm në KQZ, është në shkelje të hapur të të drejtave të njeriut, por edhe të së drejtës të ligjvënësit.

Megjithatë, ky vendim  u imponua nga arroganca e kartonit.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej