Ka than' i moçmi: 

 "“Dy duar për kokën, koka për atdheun"

                                                                                        -Hasan Prishtina

Protesta/ Të rinjtë mbjellin kanabis tek dera e Kryeministrisë

Nga Skenderi 0

Disa të rinj të Partisë Demokratike kanë mbjellur në shenjë proteste kabanis sativa përpara Kryeministrisë.

Të rinjtë kanë marë disa rrënjë kanabisi artificiale dhe i kamë vedosur në disa vazo pranë kryeministrisë, duke sejll në vëmendje problemin e hashashit në vend

Një ndër organizatoret e kësaj proteste, Valbona Mhilli pohoi se kishin shkuar të mbillnin hashash para Kryeministrisë, pasi ishte i vetmi vend jo i zaptuar. Mhilli ka ironizuar duke thënë se këtu bimët do  të rriten rritet me kujdes se e ruan vete Rama.

“Jemi një grup te rinjsh te shkolluar. por të papune. Asnjë mundësi nuk ofron dhe asnjë kujdes nuk tregon qeveria dhe kryeministri për ne. Droga është alternativa e qeverise por edhe toka ku mbillet droge është zaptuar nga kriminelet e lidhur me kryeministrin. Erdhem sot për të mbjelle kanabis tek dera e kryeministrit se është e vetmja toke e pazaptuar. Këtu edhe e kemi te sigurt që do rritet me kujdes se e ruan vete Rama”, është shprehur ajo.

3

2

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej