Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Protesta kundër importit të plerave/ Rreth 500 policë do të ruajnë sigurinë në protestë

Nga Skenderi 0

protesta-5-1

Policia  ka angazhuar 494 punonjës policie në total për mbarëvajtjen e protestës kundër importit të mbjetjeve të organizuar nga shoqëria civile.

Protesta në formë marshimi do të nisë në orën 11:00 nga Parku Rinia, krahu i Monomentit të Pavarsisë, për të mbritur përpara Kryeministrisë, në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” .

Protestuesit kanë kërkuar leje për zhvillimin e protestës deri në orën 14:00.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>