Ka than' i moçmi: 

“Gjysmë mjeku-vdes njerëzia, gjysmë idealisti-nuk bëhet Shqipëria”.

                                     -Fan Noli

Prokurori shqiptaro-amerikan flet troç: Jam i turpëruar nga drejtësia në Shqipëri

Nga Media 0

Prokurori shqiptaro-amerikan, Gjon Juncaj, është shprehur se drejtësia shqiptare është lënë të bjerë shumë poshtë. “Nuk kam parë asnjëherë kaq shumë njerëz viktima të pafajshëm të lënë të pambrojtur nga sistemi i drejtësisë se sa këtu në Shqipëri. Jam veçanërisht i turpëruar sepse nuk ka ndershmëri në sistemin e drejtësisë sepse është lënë të bjerë shumë poshtë”, tha Juncaj.

Në qëndrim 2-vjeçar në Shqipëri, i ardhur si ekspert i OPDAT dhe këshilltar pranë njësisë “Task Forcë” në Prokurorinë e Krimeve të Rënda, Juncajkrijoi një ide të qartë mbi mënyrën se si është ndërtuar sistemi gjyqësor në vend.

 “Nëna ime ishte e fiksuar për drejtësinë. Ajo thoshte se, nëse bën diçka gabim, do të kesh problem. Nuk kam parë asnjëherë kaq shumë njerëz viktima të pafajshëm të lënë të pambrojtur nga sistemi i drejtësisë se sa këtu në Shqipëri”, tha Juncaj në fjalën e tij në eventin “Ted Ex”.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej