Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Prokurori 18 mijë euro ryshfet për një çështje/ Manjani: Hetim të thellë dhe të plotë

Nga Klodiana 0

1-22

Një qytetar ka denoncuar në emisionin “Stop” një ryshfet prej 18 mijë eurosh që ka dhënë për zhbllokimin e një shume parash prej 120 mijë eurosh të ardhura nga jashtë vendit.

Prokurori i denoncuar është Ardian Braho, të cilit i paguhen 18 mijë euro për të hequr sekuestron mbi një sasi parash të sekuestruara me dyshimin si para të fituara në aktivitet kriminal.

Personi paguan një oficer të policisë gjyqësore, i cili është sekseri paratë të ndara në 4 pjesë, 3 nga 5 mijë euro dhe 1 nga 3 mijë euro. Pas marrjes së parave oficeri i premton qytetarit heqjen e menjëhershme të sekuestros. Ai thotë se shkresa shkon sot dhe paratë janë të lira.

Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka reaguar menjëherë në lidhje me publikimin e video skandalit.

Ministri ka  kërkuar një hetim të thellë dhe të plotë të prokurorisë për këtë çështje. Nga ana tjetër ai tha se veprimi i ligjit është domosdoshmëri në këtë rast.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>