Ka than' i moçmi: 

"Dokrra thirren kah Shqypnija, dija, kanga e historija".

                                                                                       -Gjergj Fishta

Programi 1 milionë dollarë/ Rama: Do të ndërtojmë 170 shkolla të reja

Nga Skenderi 0

Kryeminstri Edi Rama deklaroi se do të ndërtohen 170 shkolla të reja në Shqipëri. Gjatë një aktiviteti të zhvilluar në shkollën 9-vjeçare ”Fan Noli”, në kryeqytet, kreu i qeverisë u shpreh se ky do të jetë projekti i parë i programit ” 1 milionë dollarë”.

”Do të ndërtohen 150  shkolla në gjithë Shqipërinë, nga ku 53 do ndërtohen të reja, ndërsa 97 të tilla do të rindërtohen nga fillimi. Shtojmë këtu edhe 20 shkolla që do të ndërtohen në Tiranë,dhe numri i tyre arrin në 170”, tha kryeministri Rama.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej