Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Princi Leka dhe princesha urojnë Pashkët: Të gjithë shqiptarët kanë bekimin dhe dritën e Zotit

Nga Ejona 0

Princ Leka dhe princesha Elja Zaharia Zogu kanë uruar besimtarët katolikë shqiptarë me rastin e Pashkëve.

Në një mesazh në rrjetet sociale, princi dhe princesha shprehen se të gjithë shqiptarët kudo që janë kanë bekimin dhe dritën e Zotit.

“Gëzuar Pashkët!Në këtë ditë të shenjtë të ringjalljes së Krishtit, urojmë të gjithë besimtarët katolikë e ungjillorë, si edhe të gjithë shqiptarët kudo që ndodhen, të kenë bekimin dhe dritën e Zotit!

T’i hapim derën mirësisë, dashurisë vëllazërore dhe të mposhtim egon, mosmirënjohjen, urrejtjen e ndasitë…

Të duam të mirën e njëri tjetrit, se vetëm kështu duam të mirën e Shqipërisë sonë të bekuar.”

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej