Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Prezantohet plani i përgjithshëm vendor, Veliaj: Zgjidhje problemeve të qytetarëve

Nga Skenderi 0

veliaj-piramida

Veliaj: Plani i Përgjithshëm Vendor synon së pari zgjidhjen e problemeve të qytetarëve dhe më pas ato të bizneseve

Është prezantuar këtë të hënë në Tiranë Plani i Përgjithshëm Vendor. Në fjalën e tij, kryebashkiaku Erion Veliaj ka deklaruar se, plani në fjalë synon së pari zgjidhjen e problemeve të qytetarëve dhe më pas ato të bizneseve.

“Deri më sot kemi patur plane urbanisitike në interes të lejeve të ndërtimit. Por bashkia nuk është një zyrë vetëm për ndërtuesit. Ne kemi një plan që akomodon interesat publike, por nuk përjashton as ndërtuesit”, ka thënë Veliaj.

 

Ai ka shtuar se plani urbanistik synon ta bëjë qytetin më njerëzor. “Bashkia po kërkon aplikimin e një zone të lirë ekonomike në Tiranë”, ka thënë më tej Veliaj.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>