Ka than' i moçmi: 

"Dokrra thirren kah Shqypnija, dija, kanga e historija".

                                                                                       -Gjergj Fishta

Presion në telefon për lidhje intime, arrestohet punonjësi i Gardës

Nga Klodiana 0

Një punonjës i Gardës së Republikës është arrestuar për veprën penale të “Përndjekjes”. Bëhet me dije se shtetasi  Leard Xhika,  me detyrë trup shërbimi, u vu në pranga pasi përndoqi shtetasen me iniciale E.L

Shtetasja me inicialet  E.L.  ka kallëzuar se punonjësi i Gardës së Republikës Xhika,  për një periudhë 5-mujore, e ka përndjekur duke i kërkuar me insistim që ata të krijonin një lidhje intime.

Punonjësi i Gardës e ka kryer përndjekejen  duke i bërë presion me anë të telefonit si edhe duke e kontaktuar fizikisht atë në vendet e frekuentuara prej saj, si në punë, afër banesës dhe ambjente të tjera publike.

 

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej