Ka than' i moçmi: 

"Nuk mendohemi se po mbytet kombi, por shikojmë se mos i lagen çorapet"

                                                                                       -Fan Noli

Presidenti i SHBA, Obama mbërrin në Berlin

Nga Klodiana 0

Presidenti i SHBA-së, Barack Obama, ka mbërritur në Berlin për t’u takuar me kancelaren gjermane Angela Merkel, të cilën gjatë mandatit të tij presidencial e quajti një nga partnerët më të afërt.

Merkel dhe Obama do të zhvillojnë biseda dy palëshe të enjten, përpara se t’u bashkëngjiten, të premten edhe liderët e Francës, Britanisë, Spanjës dhe Italisë.

Obama ka udhëtuar për në Gjermani nga Athina, dhe më pas ai pritet të udhëtoj drejt Perus, për samitin ekonomik, ku do të takohet edhe me presidentin kinez Xi Jinping.

 

 

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej