Ka than' i moçmi: 

Nuk mund të punojmë për vendin tonë, po nuk patëm një dashuri për çdo cep të Shqipërisë."

                                                                                                 - Mit'hat Frashëri

Presidenti Nishani do të dekorojë 38 martirët të cilët u lumnuan nga Ati i Shenjtë

Nga Skenderi 0

Presidenti Bujar Nishani do të nderojë me dekoratën më të lartë të Shtetit Shqiptar 38 martirët e Kishës Katolike, të cilët u lumnuan nga Ati i Shenjtë, Papa Françesku.

Sipas njoftimit të presidencës ceremonia solemne e dekorimeve do të zhvillohet të mërkurën në Pallatin e Brigadave me pjesëmarrjen e familjarëve të martirëve, autoriteteteve më të larta shtetërore, drejtuesve të Kishës Katolike në Shqipëri dhe përfaqësues nga Selia e Shenjtë, nga bashkësitë fetare shqiptare dhe akademikë, historianë dhe intelektualë.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej