Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Presidenti i Napolit, De Laurentiis: Boshti i futbollit spanjoll, tani u shpërngul në Itali

Nga Klodiana 0

“Po, është e vërtetë që mund ta merrja Cristiano Ronaldon”. Aurelio De Laurentiis, gjithashtu, konfirmoi për mikrofonët e “Sky Sport” idenë e blerjes së kampionit portugez, i cili pastaj përfundoi te Juventusi. “Si nuk e merrni këtë hipotezë në llogari? Ai më goditi në finalen e Europianit me Portugalinë, kur i udhëzote lojtarët më shumë se trajneri i tij nga stoli. Një lider i jashtëzakonshëm dhe unë gjithmonë e kam adhuruar si futbollist. Mendes më pyeti nëse e doja kësaj vere, por unë i thashë: e pëlqej shumë, por nuk është i mundur për xhepat e Napolit. Unë nuk mund të dëmtoja kompaninë”, – thotë De Laurentiis.

Presidenti i Napolit, pavarësisht shkuarjes së Ronaldos te bardhezinjtë dhe shtatë titujve radhazi kampion të tyre, nuk mendon se kampionati është i mbyllur tashmë para fillimit, në të vërtetë: “Kampionati italian është edhe më intrigues. Të gjithë mendojnë se është mirë ta mundin Juventusin me Ronaldon brenda, sepse kështu mund të kesh sukses”. Sipas De Laurentiis, “boshti i futbollit spanjoll tani u shpërngul në Itali, mes Carlo Ancelottit dhe Ronaldos. Ky që bëri Agnelli ishte një veprim shumë i zgjuar. Ronaldo do t’i nxisë tifozët të shkojnë përpara me Allegrin. Ky ishte një zbulim i madh dhe vërtet i mirë”, shkruan telesport.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej