Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Presidenti grek kacavirret sipër tankut dhe kërcënon: Ne nuk kemi frikë nga armiqtë tanë

Nga 27-shi 0

Me rastin e festive për 105 vjetorin e çlirimit të qytetit të Janinës, u organizua një paradë ushtarake në prani të Presidentit të Greqisë, Prokopis Pavlopulos, i cili edhe falë moshës së madhe bëri përpjekje të mëdha të ngjitej majë tankut, i ftuar nga ushtarakët e lartë të atjeshëm.

Pasi zuri vend në majë të mjetit të blinduar ai tha:

Ne, grekët, jemi populli dhe kombi i paqes dhe demokracisë, por dimë se si të mbrojmë kufijtë tanë, kur është e nevojshme për ne, integritetin tonë territorial dhe sovranitetin tonë kombëtar.”

Këto deklarata ai i bëri duke kërcënuar haptas Shqipërinë dhe qeverinë e Tiranës, e cila po mundohet të pranojë një marrëveshje deri tani aspak të favorshme për shqiptarët. Pavlopulos ka qenë i shtyrë për të bërë këto deklarata prej guvernatorit rajonal të Epirit, Alexandros Kakrimanis.

Më tej, kreu i shtetit grek ju hakërrua Turqisë dhe Maqedonisë.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej