Ka than' i moçmi: 

“Shqiptarët nuk ndahen në të krishterë e në muhamedanë, po ndahen në dy anë: Ana e kombëtarëve, në të cilën ka shqiptarë nga të gjitha besimet, dhe ana e zuzarëve”.

                                    -Faik Konica

Premtimet e një deputeti para minatorëve dhe llamba e thyer

Nga Media 0

Nga Leonardo Sciascia

Dikur, ndodhi që një deputet vajti mes minatorësh, i dëgjoi tek tregonin skamjen dhe deputeti mbyllte sytë si të qe përfshirë nga ndonjë dhimbje që s’thuhet, e pasi i dha karriges një shkelm tha: “Për Zotin, diçka duhet bërë”; prej tavolinës ra një llambë vajguri që u bë copash. Deputeti bëri premtime të mëdha, ndërsa minatorëve u ra barra që të blinin një llambë te re…

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej