Ka than' i moçmi: 

"Ma kollaj asht me mbushun një thes me pleshta sesa me i ba bashk dy shqiptarë."

 
                                                                                        -Gjergj Fishta

Premtimet e një deputeti para minatorëve dhe llamba e thyer

Nga Media 0

Nga Leonardo Sciascia

Dikur, ndodhi që një deputet vajti mes minatorësh, i dëgjoi tek tregonin skamjen dhe deputeti mbyllte sytë si të qe përfshirë nga ndonjë dhimbje që s’thuhet, e pasi i dha karriges një shkelm tha: “Për Zotin, diçka duhet bërë”; prej tavolinës ra një llambë vajguri që u bë copash. Deputeti bëri premtime të mëdha, ndërsa minatorëve u ra barra që të blinin një llambë te re…

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej