Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Prefekti i Kukësit: Kundër taksës për “Rrugën e Kombit”

Nga Skenderi 0

liman-morina-655x356

Prefekti i Qarkut  të Kukësit Liman Morina, është shprehur kundër tarifës për Rrugën e Kombit.

Sipas tij  banorët e  varfër të Kukësit, Hasit dhe Tropojës, duhet të paguajnë për çdo kalimin në këtë rrugë.

Morina i bën thirrje kryeministrit Rama që për tarifën e rrugës së Kombit ti shikojë me përparësi banorët e qarkut më të varfër në vend.

Qëndrimi publik i prefektit Morina  vjen në një kohë kur në Kukës, po bëhen përgatitje për protesta  kundër taksës në rrugën e Kombit.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>