Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

“Predhë” e Xhakës, Shqipëria nënshtron Izraelin (Film)

Nga Klodiana 0

Shqipëria debuton me fitore në Ligën e Kombëve, teksa mposhti Izraelin me rezultatin 1-0. Predha e Xhakës në minutën e 55-të i dha fitoren skuadrës së Panuçit në këtë event të ri. Edhe pse me disa gabime në mbrojtje, djemtë kuqezinj bënë një lojë të kënaqshme ku nuk munguan rastet e shënimit.

Kujtojmë që Shqipëria bën pjesë në Grupin 1 të Ligës C së bashku me Skocinë dhe Izraelin. Objektivi i kuqezinjve në Ligën e Kombeve është kualifikimi për në Europian, edhe pse rruga është e gjatë.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej