Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Prapaskenat e merkatos, Kukësi tentoi sulmuesin e Maqedonisë

Nga Klodiana 0

Marko Simonovski mund të ishte goditja e radhës e Kukësit, por, për detaje të vogla, sulmuesi i Maqedonisë ka zgjedhur një ekip rumun përpara kampionëve në fuqi të Shqipërisë. “Panorama Sport” ka zbuluar se drejtuesit e klubit verilindor prej ditësh janë futur në bisedime me 26-vjeçarin që në sezonin e fundit ka qenë pjesë e klubit finlandez, FC Lahti.

Me këtë të fundit Simonovski ka shënuar 13 gola në 27 ndeshje. Në të kaluarën ai ka qenë pjesë e RNK Split në Kroaci, Shakhter Karagandi në Kazakistan dhe Amkar në Rusi.

Simonovski i kërkoi Kukësit një pagë prej 7 mijë eurosh në muaj, por klubi verilindor nuk ishte në gjendje të plotësonte këtë kërkesë duke i thënë që të ulë pretendimet. Kësisoj, pas negociatave të vazhdueshme, sulmuesi firmosi në një klub rumunduke mos preferuar Kukësin që ofronte 5 mijë euro në muaj.

http://www.panorama.com.al/sport/ekskluzive-prapaskenat-e-merkatos-kukesi-tentoi-sulmuesin-e-maqedonise/

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej