Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Prangoset edukatorja në Kinë/ Helmon me vetëdije 23 fëmijë

Nga Ejona 0

Një edukatore kineze ka rënë në prangat e policisë pasi me vetëdije ka helmuar 23 fëmijë.

Sipas BBC fëmijët u shoqëruan menjëherë në spital pasi kishin konsumuar vaktin e mëngjesit, pasi ata filluan të villnin dhe të ndiheshin keq. Nga hetimet paraprake rezultoi se ushqimi që kishin konsumuar të miturit përmbante nivele të natriumit.

Disa media kineze shkruajnë se arsyeja e helmimit të të miturve është pasi ajo donte të hakmerrej ndaj një kolegu në punë, ndërsa policia ende nuk e ka të qartë arsyen e ngjarjes. Mësohet se kopshti ku edukoheshin fëmijët është mbyllur përkohësisht.

https://www.bbc.com/news/world-asia-china-47784218

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej