Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Pranga 11 shqiptarëve trafikantë në Turqi, mes tyre edhe “baroni” i drogës

Nga Klodiana 0

Policia turke ka arrestuar 11 trafikantë shqiptarë dhe ka sekuestruar një sasie të konsiderueshme droge, me vlerë 5.2 milion euro.

Aksioni është zhvilluar në Turqi, ndërsa mësohet se lënda narkotike prej 1.1 ton kanabis kishte ardhur nga Shqipëria. Mediat turke shkruajnë se mes të arrestuarve është edhe Met Kanani, i cili konsiderohet si një prej “baronëve” më të mëdhenj të drogës.

Ai u arrestua në momentin që po vrojtonte ardhjen e një ngarkese droge përmes detit, në brigjet pranë Bodrumit.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej