Ka than' i moçmi: 

"Shqiptarët zbresin prej pellazgëve. Kush mendon ndryshe, në qoftë i huaj është gomar, në qoftë shqiptar është tradhëtar".

                                                                                        -Faik Konica

Portieri Berisha zgjidhet në formacionin e “Gazzetta Dello Sport”

Nga Klodiana 0

Ndryshe nga dy performancat e fundit me kombëtaren shqiptare Etrit Berisha, sërish në një formë të shkëqyer në Itali. E përditshmja italiane “Gazzetta Dello Sport” ka përzgjedhur pikërisht 27 vjeçarin si portierin e formacionit më të mirë të javës së 11 të Serisë A.

Kjo është një tjeter arritje e Berishes, e cila nxjerr në pah edhe një herë cilësitë e Berishës, i cili më në fund ka gjetur te Atalanta klubin i cili kishte besim të plotë te ai dhe mendohet se do ta mbajë gjatë në Bergamo.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej