Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Politikani tipik shqiptar

Nga Media 0

Nga Edi Oga

Fëmijëri e vështirë.
Skamje dhe dhunë në familje.
Edukim nën mesatar.
Bullizëm dhe mospranim social.
Deluzione dashurie.
1. PËRFSHIRJE NË NJË FORUM RINOR PARTIE.
Servilizëm. Lëpirje. Spiunllëk.
Ngritje në pozicion në parti.
Drejtor kur partia qeveris.
Vjedhje. Lëpirje. Shantazhe.
Kandidat në listën për deputet.
2. DEPUTET/MINISTËR.
Vjedhje. Lëpirje. Shantazhe.
Diploma: Bachelor, Master, Doktoraturë.
Vila, makina, pushime, llogari bankare.
Sharje. Kërcënime. Lehje. Vjedhje. Lëpirje.
Bashkëshortët në punëra të mira.
Bursa për fëmijët në Perëndim.
Shtëpi për fëmijët në Perëndim.
3. ZGJEDHJET E RADHËS
Fushatë. Mashtrime. Blerje votash. Sharje. Lëpirje. Kërcënime. Përçudnime.
– Në rast fitoreje, përsërit nga pika 2 e poshtë.
– Në rast humbjeje, “do bëj si do bëj me këto që kam deri në zgjedhjet e ardhshme. Ky m*t populli do ta kuptojë çfarë ka bërë duke mos më votuar!”

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej