Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Policët hyjnë në Fakultet, Mark Marku i ndjek me libra dhe celular (film)

Nga Media 0

Ditën e sotme disa efektivë të Policisë së Shtetit kanë hyrë në ambientet e Fakultetit Histori Filologji, duke kërcënuar studentët që vijojnë rezistencën e tyre.

Menjëherë për këtë situatë të jashtëligjshme ka reaguar dhe pedagogu Mark Marku, i cili tha se me policë mund të tremben vetëm fëmijët.

“Thanë që ishin këtu për të ruajtur qetësinë dhe rendin, dhe unë i thashë që është shumë e qartë se ndalohet hyrja e policisë në ambientet universitare. Situata ishte shumë e qetë, e bëjnë për të hequr vëmendjen nga protesta. Ska pasur asnjë arsye që të ishin këtu.

Asambleja u mblodh dje dhe u vendos që kjo javë të jetë javë proteste, dhe në rast të mos reagimit nga qeveria edhe javën e ardhshme dhe në vijim do të kemi një ditë të caktuar që të protestojmë. Ne nuk iu bëjmë presion studentëve, dhe ata mund të vijojnë me protestën e tyre.

Gjendja po rëndohet gjithnjë e më shumë, problematika zgjidhet dhe asgjë nuk është zgjidhur, qysh sot do marrim nismën ligjore në drejtim të efektivëve të policisë që hynë në ambientet e Fakultetit. Është absurde, mund të frikësohen fëmijët me policët, është qesharake fare. Po bëhen të rrezikshëm në momentin që shkelin ligjin”, u shpreh Marku për Fax news.

Marku ka tentuar t’iu japë edhe nga një libër policëve dhe duke i nxjerrë në video:

https://www.faxweb.al/policet-hyjne-ne-fakultet-mark-marku-i-ndjek-me-libra-dhe-celular-video-per-mos-tu-humbur/

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej