Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Pogradec/ Vdes foshnja, procedohet penalisht mjeku pediatër

Nga Skenderi 0

10_big-655x356

Një foshnje e porsalindur ka ndërruar jetë dje në materniten e Pogardecit. Për këtë shkak  policia ka nisur procedimin  penal ndaj mjekut pediatër për veprën penale “Mjekim i pakujdesshëm”.

Babai i foshnjes, shtetasi A.H, 33 vjeç, banues në fshatin Buzaishte, pretendon se vdekja e tij, ka ardhur si pasojë e mjekimit të pakujdesshëm nga ana e mjekut.

Policia thotë se “nga kqyrja e jashtme e kufomës nuk dallohen shenja ose probleme, ndërkohë pritet kryerja e autopsisë ditën e sotme, nga ekspertë të Institutit të Mjekësisë Ligjore  Tiranë”.

Materialet i kaluan Prokurorisë të Rrethit Gjyqësor Pogradec, për veprën penale  “Mjekim i pakujdesshëm”.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>