Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Po të punosh jashtë orarit në Danimarkë, bën figurë të keqe para shefit dhe kolegëve

Nga Media 0

Nuk është shumë e vështirë të kuptojmë se përse Danimarka vijon të ketë popullin më të lumtur në botë. Se ja për shembull, nëse në vendin tonë të punuarit deri vonë edhe pse i shpesh i papaguar shihet si detyrim, një veprim i tillë në vendin skandinav nuk pëlqehet. Të punosh deri vonë në Danimarkë, bën përshtypje të keqe para shefit dhe kolegëve.
Sipas shifrave zyrtare danezët punojnë 37 orë orë në javë, megjithëse një studim i bërë së fundmi konkludon se danezët punojnë mesatarisht 33 orë në javë.
Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej