Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

“Po patë një polic të dehur, ai jam unë”, gazetari pyet ministrin: Por kur shohim një shef policie me … në dorë o Llesh?

Nga Media 0

Newsbomb publikoi videon ku shihet një efektiv i policisë teksa kryen veprime të turpshme në celular ndaj një minoreneje. Kjo ngjarje që ka ngjallur reagime të shumta që shqetësojnë mbarë shqiptarët që shpresojnë që mbrojtjen ta gjejnë te policia.

Gazetari Klodian Tomorri, me anë të një postimi në rrjetet sociale i kujton ministrit Lleshaj deklaratën e tij: “Nëse shihni një polic të dehur, ai polic jam unë. Nëse shihni një polic që sillet keq me qytetarin, ai polic jam unë”.

Për këtë ai ngre pyetjen: “Por kur shohim nje shef policie me k*r në dorë, kush është o Llesh?”

Postimi i plotë:

Kur u emërua në detyrë, ministri i Brendshëm tha: Nëse shihni një polic të dehur, ai polic jam unë. Nëse shihni një polic që sillet keq me qytetarin, ai polic jam unë.

Por kur shohim një shef policie me k*r në dorë, kush është o Llesh?

Po kur shohim një komisariat të tërë që jo vetëm nuk merr denoncimin e një tv miture në agresion seksual nga polici yt, por edhe i kërcenon familjen, kush është o Llesh?

Bëhu burrë tani. Shko jep dorëheqjen se nuk ke me nder në atë detyrë. Nuk të lë më vegla e shefit tënd të policisë ta ngresh kokën në atë detyrë.

(B.B/ Faxweb.al)

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej