Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Po lali Eri ku është?

Nga Media 0

Presidenti i Shteteve të bashkuara të Amerikës dhe homologu i tij francez Emmanuel Macron, të shoqëruar nga dy bashkëshortet e tyre, Melania dhe Brigitte kanë mbjellë një pemë në oboriin e Shtëpisë së Bardhë. Pema është dhuratë e Presidentit Francez për Shtëpinë e Bardhë dhe ka një rëndësi historike. Fidani i lisit vjen nga Belleau Wood, vend ku gjatë luftës së Parë Botërore, në vitin 1918 vdiqën 9000 mijë amerikanë. Por pas këtij zhvillimi lind një pyetje e pashmangshme: Lali Eri ku ishte kur mbillej kjo pemë?

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej