Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Po ERTV është rregjistruar në AKEP? Me çfarë kontrate punon intervistuesi i ERTV? (film)

Nga 27-shi 0

Ka shumë gjasa që vetë ERTV të punoj në të zezë ose në lëmin e shpifjes. Nuk dihet nëse AKEP-i i Ilir Zelës e ka në hesap, por gazetari Flavio Qarri gjatë një interviste me ligjvënësin Fidel Ylli bëri pyetjen si paguhet gazetari që interviston ministrat në ERTV. Doli që ky ishte vullnetar. sipas shpjegimit, nëse je vullnetar nuk ke pse paguan taksa. Pyetja tjetër është: Pse portalet dhe blog-et vullnetare duhet të rregjistrohen në QKR?

Pritet një përgjigje shterruese nga AKEP, meqë ERTV duhet ta kapë ligji si TPZ-në e Ylli Rakipit.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej