Ka than' i moçmi: 

 "Kurrë nuk kemi të drejtë të quhemi komb i qytetëruar, sado që të mësojmë gjuhë të huaja, sepse kombi nuk qytetërohet vetëm me mësimin e gjuhëve të huaja, por me mësimin e gjuhës së vet.”

                                                                                        -Filip Shiroka

Po çonte mbesën në shkollë, qentë masakrojnë të moshuarën në Elbasan

Nga Media 0

Një ngjarje e rëndë është shënuar këtë mëngjes në qytetin e Elbasanit.

Teksa po çonte mbesën në shkollë, një e moshuar është maskaruar nga kafshimet e qenve të rrugës.

Lumturi Gjeli Paper, 65 vjeç nga fshati Papërr është transportuar urgjentisht në spitalin kirurgjik të Elbasanit, ku u mjekua, si dhe u vaksinua.

Rasti i paraqitur së fundi në kirurgjikun e Elbasanit është nga më të rëndët e paraqitur në spital, ku gjithnjë e më shumë po shtohen rastet me persona të kafshuar nga qentê e rrugës.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej