Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Plotësohet amaneti, eshtrat e Mid’hat Frashërit varrosen në Shqipëri përkrah vëllezërve Frashëri (film)

Nga Media 0

Është plotësuar sot amaneti i Mid’hat Frashërit për varrosjen e eshtrave të tij në Shqipëri. Ceremonia është zhvilluar paraditen e sotme, ku kanë marrë pjesë personalitete dhe politikanë, si edhe kryeministri Edi Rama.

Amaneti i Mid’hat Frashërit ishte që të varrosej në Shqipëri, ndërkohë që arkëmorti me eshtrat e tij është vendosur përkrah babait Abdyl Frashëri dhe dy vëllezërve të tij, Naim, dhe Sami  Frashëri.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej