Ka than' i moçmi: 

 "Kurrë nuk kemi të drejtë të quhemi komb i qytetëruar, sado që të mësojmë gjuhë të huaja, sepse kombi nuk qytetërohet vetëm me mësimin e gjuhëve të huaja, por me mësimin e gjuhës së vet.”

                                                                                        -Filip Shiroka

Sarandë- Plagoset duke mbledhur bimë medicinale, dërgohet me helikopter drejt Tiranës

Nga Klodiana 0

Një 46-vjeçar është rrëzuar në një terren të vështirë teksa po mblidhte bimë medicinale në zonën e Kasolles në rrethin e Sarandës.

Policia bën me dije se shtetasi me iniciale N.M, banues në lagjen Nr.3 të qytetit, ka pësuar dëmtime në kokë dhe në të dyja këmbët.

Policia sqaron se i plagosuri po dërgohet me helikopter në drejtim të Tiranës.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej