Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Pishmani më i madh i Bill Gates? Kombinimi Ctrl+Alt+Del

Nga Media 0

Themeluesi i Microsoft, Bill Gates ka dhënë një deklaratë interesante rreth asaj se cili është “gabimi” më i madh për të cilin ai ndihet edhe fajtor.

Në një intervistë për mediat ai ka thënë se gabimi i tij më i madh në jetën e tij si programues kompjuterësh ka qenë kombinimi në tastierë i Ctrl+alt+Del.

Bëhet fjalë për komandën CTRL+ALT+DEL, e përdorur në sistemin windows për të hapur dhe mbyllur kompjuterin, apo për të hyrë tek Task Manager në momentin kur një program i caktuar bllokohet.

“Ne mund të kishim një buton të vetëm, por djali që bëri dizajnin e tastierës IBM nuk donte të na jepte një buton të vetëm”, ka thënë Gates.

/Telegrafi/

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej