Ka than' i moçmi: 

 "Kurrë nuk kemi të drejtë të quhemi komb i qytetëruar, sado që të mësojmë gjuhë të huaja, sepse kombi nuk qytetërohet vetëm me mësimin e gjuhëve të huaja, por me mësimin e gjuhës së vet.”

                                                                                        -Filip Shiroka

Pi fostoksinë, 21-vjeçarja nga Klosi i jep fund jetës

Nga Klodiana 0

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në fshatin Bershi në Klos, ku një vajzë e re i ka dhënë fund jetës.

Policia bënë me dije se shtetasja me inicialet S.K., 21 vjeçe, ka konsumuar fostoksinë dy ditë më parë. Mësohet se ajo është gjetur në gjendje të rëndë nga familjarë në banesën e saj dhe më pas është dërguar në spital. Pavarësisht ndihmës së dhënë, e reja nuk mundi të mbijetonte.

Sakaq, materialet për rastin u referuan në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Mat, për veprën penale ‘shkaktimi i vetëvrasjes’.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej