Ka than' i moçmi: 

"Ma kollaj asht me mbushun një thes me pleshta sesa me i ba bashk dy shqiptarë."

 
                                                                                        -Gjergj Fishta

Peshkopia nën pushtetin e borës (foto)

Nga Ejona 0

I ftohti polar që ka përfshirë vendin, ka sjellë reshje të dendura bore dhe ngrica kudo nëpër rrugët e Peshkopisë.

Rrugët për në zonat rurale janë pothuajse të pakalueshme, ndërsa njësitë administrative janë të bllokuara. Në qytet mjaft të rinj e të vegjël po shfrytëzojnë reshjet e borës për ski, si dhe për të luajtur.

Drejtori i Emergjencave Civile, Shemsi Premçi u bën thirrje të gjithë qytetarëve që të kenë kujdes dhe të shmangin lëvizjet ndërsa paralajmëron intensitet reshjesh edhe në vijim.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej