Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Pesë shqiptarë arrestohen në Angli, mes tyre edhe një vajzë

Nga Klodiana 0

Autoritetet britanike kanë arrestuar pesë shqiptarë, gjatë një bastisjeje në kuadër të emigracionit të paligjshëm, Monmouthshire.

Mësohet se në mesin e pesë shqiptarëve të arrestuarve është edhe një vajzë 21-vjeçare.

PC Jenny Morgan, nga Policia e Gwent, tha të martën: “Sot, katër burra dhe një grua, të gjithë në të njëzetat e tyre, që ishin në mënyrë të paligjshme në Britani të Madhe, u arrestuan nga stafi i Agjencisë Kufitare në një operacion të përbashkët me policët e Monmouth”.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej