Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Peru, 35 të vdekur pas rrëzimit të një autobusi në një përrua

Nga Klodiana 0

Të paktën 35 persona vdiqën sot në Peru pas rrëzimit të një autobusi në një përrua të thellë rreth 80 metra nga rruga kryesore.

Ministria e Brendshme e Perusë njoftoi se deri më tani, bilanci i aksidentit automobilistik raportohet në 35 të vdekur dhe 20 të plagosur.

Mësohet se autobusi ishte nisur nga qyteti bregdetar i Chala-s, në brigjet e Paqësorit dhe po orientohej drejt Arequipa, sipas mediave peruviane.

Forcat e shpëtimit janë në gadishmëri prej mëngjesit së sotëm për të transferuar të plagosurit drejt spitalit të qytetit të Camanas, bëri të ditur guvernatori i Arequipas, Yamila Osorio.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej