Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Përplasje e ashpër në “Opinion”/ Blendi Fevziu i ul mikrofonin Flamur Nokës (film)

Nga 27.al 0

Në mbyllje të emisionit “Opinion”, deputeti demokrat Flamur Noka ka patur një debat të ashpër me drejtuesin e emisionit Blendi Fevziu. Shkak është bërë fakti, që gazetari Fevziu, gjatë një pelemike me pedagogen Iris Luarasi i ka kërkuar regjisë t’i mbyllë mikrofonin deputetit Noka, duke qenë se ky i fundit nuk e lejuar Luarasin të përfundojë mendimin.

Noka e ka cilësuar këtë veprim, mbyllje të mikrofonit për opozitën, duke u shprehur madje, se gazetari po i bën fresk qeverisë.
“Nuk ja kam fikur opozitës, ja kam fikur Flamur Nokës. Nëse nuk e bën dot diferencën është faji yt, s’është fajim im. Vëre pak mendjen në punë për këtë që të thashë tani”, u shpreh gazetari, duke i kujtuar deputetit Noka se ka 22 vite që e drejton emisionin e tij.

“Kam folur për banditë dhe kriminelë çdo ditë këtu dhe ju nuk keni folur”, u shpreh Fevziu duke kujtuar edhe rastin e videos së Elbasanit.

Debati i plotë në Opinion, në videon më poshtë:

Video/Përplasje e fortë mes Nokës dhe Fevziut në studio

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej