Ka than' i moçmi: 

"Dokrra thirren kah Shqypnija, dija, kanga e historija".

                                                                                       -Gjergj Fishta

Përplasja për buxhetin/ Bode: Rritja e qeverisë nuk mjafton

Nga Rexhina Biba 0

Diskutimi i buxhetit të ri në Kuvend ka sjellë përplasje mes mazhorancës dhe opozitës.

Për ish-ministrin Bode rritja e pagave nuk mjafton, por ministri aktual Arben Ahmetaj është përgjigjur se kjo është rritja më e madhe që është bërë ndonjëherë.

Ministri i Financave tha se nga rritja e pagave dhe pensioneve përfitojnë mbi 600 mijë qytetarë, por sipas tij këta nuk janë të vetmit

Por për Ridvan Boden, shtresat në nevojë janë ato më të braktisurat nga politikat e qeverisë.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej