Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Përplasja e bandave shqiptare në Itali/ Salvini jep urdhër për shporrjen e banditëve nga qytetet

Nga Ejona 0

Ministri i Brendshëm i Italisë, Matteo Salvini ka paralajmëruar një ofensivë të madhe në të gjithë Italinë për të shporruar bandat kriminale nga qytetet.

Salvini u ka bërë thirrje të gjithë prefektëve për të nxjerrë urdhër për largimin e banditëve nga qyteti.

Ai gjithashtu ka postuar edhe pamjet nga përplasja e dhunshme ndërmjet një shqiptari dhe dy nigerianëve në Ferrara.

“Grindje e madhe ndërmjet emigrantëve në lagjen Gad të Ferrarës, me plagosjen e një shqiptari dhe dy nigerianëve, – shkroi Salvini në Tëitter. – Në 3 maj unë do të jem në qytet dhe në orët e ardhshme, ftoj të gjithë prefektët që të nxjerrin një urdherëse për të shporrur banditët nga qytetet. Atë që s’e bëjnë dot kryetarët e komunave, do ta bëjmë ne”, theksoi ai.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej