Ka than' i moçmi: 

"Dokrra thirren kah Shqypnija, dija, kanga e historija".

                                                                                       -Gjergj Fishta

Përplasen dy trena në Luksemburg, një person ka humbur jetën disa të plagosur

Nga Klodiana 0

Një pëplasje e fortë mes dy trenëve ka ndodhur në Luksemburg ku të paktën një person raportohet i vdekur dhe dhjetra të tjerë të plagosur.

Mediat e huaja bëjnë me dije se një prej trenëve ka qenë me pasagjerë dhe tjetri me mallra.

Kompania hekurudhore “CLT” tha në një deklaratë se treni i udhëtarëve i cili po shkonte në Francë kishte sinjalizuar për ndalim, por arsyet mbeten ende të paqarta.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej