Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Përplasen 2 autobusë shkolle në Gjermani, 40 të plagosur

Nga Klodiana 0

Rreth 40 persona, ku shumica fëmijë, u plagosën sot gjatë një përplasje mes dy autobusësh në rajonin gjerman të Bavarisë, njoftoi policia lokale.

“Mes viktimave, të paktën pesë janë në gjendje të rëndë në këtë aksident që ka ndodhur pranë qytetit të Amerndorfit, rreth 20 kilometra nga Nurembergu, në qendër të Bavarisë”, theksoi një zëdhënësi i policisë, shkruan atsh.

Arsyeja e përplasjes ende nuk njihet, shtuan të njëjtat burime. Të plagosurit në gjendje të rëndë u dërguan me helikopter në spital.

 

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej