Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Përmbytjet/ Vasili: Rama nuk e bën dot kryeministrin, të bëhet zëdhënës shtypi

Nga Klodiana 0

Kreu i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili shprehet se kryeministri Edi Rama nuk është në krye të detyrës për të menaxhuar situatën e përmbytjeve në Shkodër, por të behet zëdhënës shtypi.

Përmes një postimi në facebook, Vasili shprehet se kryeministri është shndërruar në një zëdhënës zyre shtypi që poston foto në Facebook.

Postimi i plotë

Kryeministri te behet zedhenes shtypi se kryeminister nuk e ben dot.

Permbytjet vazhdojne dhe kryeministri nuk eshte ne krye te situates, por ne bisht te saj.

Kjo eshte perdhosja me e padegjuar e pergjegjesise publike dhe politike,qe asnje kryeminister ne pluralizem, por as ne monizem nuk ka guxuar ta beje.

Kryeministri eshte shnderruar ne nje zedhenes zyre shtypi qe poston foto ne FB.

Populli mban mend qe edhe drejtuesit me te larte te monizmit ishin krye te puneve kur binin termete,kur kish rreshje te shumta dhe ne cdo rast fatkeqesie natyrore.

Edhe te gjithe kryeministrat e pluralizmit te majte e te djathte kane qene ne krye te puneve.

Ky kryeminister le te beje zedhenesin e zyres se shtypit se kryeminister as nuk di,as nuk do,as nuk e ben dot bile tani ka edhe frike ta beje.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej