Ka than' i moçmi: 

"Ma kollaj asht me mbushun një thes me pleshta sesa me i ba bashk dy shqiptarë."

 
                                                                                        -Gjergj Fishta

Përmbytjet/ Tahiri: Nuk është gjendje emergjente

Nga Rexhina Biba 0

Gjatë inspektimit në terren, Ministri i Brendshëm Sajmir Tahiri, foli për situatën e krijuar nga përmbytjet.

Ministri tha se situata nuk është emergjente pavarësisht se kanë vdekur 3 persona, qindra janë evakuuar dhe shumë shtëpi e rrugë janë të përmbytyra.

“Nuk jemi para një emergjence të shpallur. Është një situatë kritike, shqetësuese për disa zona të vendit”, u shpreh Tahiri.

Ministri Tahiri bëri dhë njëherë thirrje për të  evitentuar lëvizjet e panevojshme.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej