Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Përjashtohen dy lojtarët gjermanë pasi i vunë flakën hotelit në Shqipëri

Nga Klodiana 0

1696816

Dy futbollistë të ekipit të Gjermanisë U-19, Vitali Janelt dhe Idrisa Ture, janë përjashtuar nga ekipi kombëtar si pasojë e një thyerje të rëndë disiplinore gjatë grumbullimit të tyre në ndeshjen ndaj Shqipërisë, në kuadër të kualifikueseve për Kampionatin Europian të 19 vjecarëve.

Bëhet me dije se dy futbollistët e Bundesligë, kishin përdorur nargjile në dhomën e hotelit ku ishin grumbulluar.

Në kohën që ata kanë lënë hotelin për të qënë prezent në ndeshjen Gjermani-Shqipëri të zhvilluar në “Selman Stërmasi”, e harruan të ndezur nargjilen në dhomë dhe kjo shkaktoi ndezjen e një zjarri.

Një incident i tillë ka tërbuar trajnerin e kombëtares gjermane, Frank Kramer, i cili menjëherë pas ndeshjes i ka larguar futbollistët nga grumbullimi duke i kthyer më herët në Gjermani.

 

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>