Ka than' i moçmi: 

"Ma kollaj asht me mbushun një thes me pleshta sesa me i ba bashk dy shqiptarë."

 
                                                                                        -Gjergj Fishta

Përgjysmohen shkarkimet nga Vau Dejës, kaskada e Drinit nën kontroll

Nga Klodiana 0

Pas ndërprerjeve të shumta të energjisë elektrike për shkak të motit të keq rikthehet në normalitet furnizimi me energji elektrike. Ministria Energjitike ka bërë me dije se është përgjysmuar sasia e shkarkimeve nga Hidrocentrali i Vaut të Dejës ndërsa kaskadat e Drinit po mbahet nën kontroll.

“Aktualisht problem paraqiten vetëm në 5 fiderat që po punohet”, ka shpjeguar Ministria e Energjitikës.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej